FESTIVAL RADA

Na XVII Festivalu rada srednjih tehničkih i stručnih škola, održanom 9.5.2026. godine u Travniku, naši učenici i profesori dostojno su predstavili JU Srednju mašinsko-saobraćajnu školu Mostar.

Na takmičenju su ostvareni zapaženi rezultati:

🥇 U oblasti izložbe radova naša škola osvojila je prvo mjesto

🥈 Žiko Ali osvojio je drugo mjesto u oblasti tehničar za mehatroniku

🥈 Salčin Faris osvojio je drugo mjesto u oblasti automehaničar

Na Festivalu rada školu su predstavljali učenici: Batlak Zemir, Pekušić Meho, Salčin Faris, Trnovac Said, Sefer Muhamed, Buljina Anes, Žiko Ali i Čolić Benjamin.

Uz učenike, podršku i pratnju pružili su i profesori: Ahmet Junuzović, Rusmin Idrizović, Smajo Lizde, Edin Hasić, Mujo Kajan, Semir Hamzić i Alija Hujdur, zajedno sa direktorom škole Pelko Ahmetom.

Ponosni smo i na sve ostale učenike koji su pokazali znanje, trud, profesionalnost i timski duh tokom cijelog festivala.

Čestitamo našim učenicima i profesorima na uspjehu i dostojnom predstavljanju škole!

Više slika na Facebook stranici škole!