Projekat Vijeća učenika "Fizički aktivan-mentalno stabilan"

Sve naše facebook pratioce bi zamolili da odvoje minutu svog vremena za naše učenike. U pitanju je projekat Vijeća učenika Srednje mašinsko-saobraćajne škole pod nazivom "Fizički aktivan-mentalno stabilan", gdje trebamo skupiti određeni broj glasova.Kako glasati za projekat JU Srednje mašinsko-saobraćajne škole? Slijedite naredne korake:Kliknite na link ispod:https://www.lonac.pro/
Kada vam se otvori stranica lonca u desnom gornjem uglu imate dvije opcije Registruj se/Prijavi se.Ukoliko imate već napravljen račun na loncu samo se prijavite i kliknite na posljednji link,potom pritisnite dugmić Glasaj.Ukoliko nemate račun na loncu, potrebno je da se registrujete. Unesite svoje ime i prezime, mail, lozinku i ostale potrebne podatke. Lonac će vas preusmjeriti na mail gdje treba potvrditi svoj nalog.Nakon potvrđivanja se vraćate na stranicu lonca i prijavite se. Kliknite na posljednji link,pritiskom na dugmić Glasaj podržavate našu školu. Glasanje traje od 24.11. do 30.11.Link preko kojeg dolazite do našeg projekta:
Unaprijed se zahvaljujemo svima!
VIJEĆE UČENIKA

festivalMedium

Na Festivalu rada Srednjih tehničkih i stručnih škola Bosne i Hercegovine kao i svih prethodnih godina učestvovala je i naša škola. Ove se godine festival VII( sedmi po redu )održao u Gradačcu 09.5.2015.godine.

Pripreme učenika i radova za festival su prošle uobičajeno dobro. Na put smo pošli dan ranije, okupili smo se ispred studentskog hotela oko 1200h . Po dolasku u Gradačac takmičari su smješteni kod učenika-domaćina. Veče predviđeno za upoznavanje sa gradom domaćinom i posjetom kuli Zmaja od Bosne završava odlaskom na spavanje oko 2300 h. Sutradan smo se okupili kod gradske dvorane “Skenderija” gdje smo izložili svoje radove i prisustvovali svečanom otvaranju festival rada. Nakon svečanog otvaranja uslijedila je malo duža šetnja do škole”Hasan Kikić” gdje se većina takmičenja i održala.

Proglašenje pobjednika te dodjela diploma je obavljeno nakon završenih takmičenja. Nakon kraćeg dogovora krenuli smo prema Mostaru umorni ali i ovaj put zadovoljni jer smo dostojno predstavili našu školu i grad. U Mostar smo se vratili oko 2330 h. Bilo je razočarenja i sitnih nepravilnosti, što pomalo umanjuje naš osjećaj uspješnog predstavljanja sebe i škole.

Ono što ovaj festival rada izdvaja od svih dosadašnjih je to što su učenici naše škole noćili kod učenika domaćina i svi su bili potpuno zadovoljni gostoprimstvom i ljubaznošću domaćina, na čemu im se ovim putem iskreno zahvaljujemo, bilo je zanimljivo vidjeti kako su naši učenici ispraćeni od strane domaćina(zagrljaji i srdačni pozdravi).

JU Srednju mašinsko-saobraćajnu školu predstavljalo je deset učenika sa svojim mentorima od kojih su nekolicina bili u ocjenjivačkim komisijama.

Potrebno je reći da se nekoliko naših učenika takmičilo u kategoriji drugih zvanja/zanimanja, pa je samim tim njihov uspjeh veći.

Našu školu su predstavljali sljedeći učenici:

Zanimanje-oblast

učenik

mentor

Mašinski tehničar za kompjutersko konstruisanje

Tinjak Rijad

Izložba radova

Ljevo Sedin i Gagula Kenan

Kajan Mujo

Svi naši učenici su pokazali zavidan nivo znanja i vještina a posebno su se istakli:

1.mjesto- na izložbi učeničkih radova

1.mjesto – tehničar drumskog saobraćaja Amina Šoše

2. mjesto- tehničar za mehatroniku            Adi Zukić

I ovaj put kao i svaki do sada sa nama je bio Direktor naše škole i brinuo se da nam što ne zafali.

festivall Medium