festival rada23
Pored osvojenih visokih mjesta u takmičarskom dijelu, učenici JU Srednje mašinsko-saobraćajne škole briljirali su i na izložbi radova! U Mostar su se vratili s DVA prva, DVA druga, JEDNIM trećim mjestom i PRVIM MJESTOM po broju bodova!

🥇1. mjesto praktičan rad: SOLARNI KOLEKTOR - Učenici III2 razreda: Marić Elmin, Tipura Ensar i Čevra Rijad s mentorom, profesorom Mujom Kajanom.
🥇 1. mjesto praktičan rad: PARNO POSTROJENJE - Učenici IIIa razreda: Merdan Faris, Karavdić Faris i Šemić Sanjin s mentorom, profesorom Ahmetom Junuzovićem.
🥈2. mjesto praktičan rad: PRINCIP RADA SPOJNICE NA MOTORU - Učenici IIb razreda: Aleksić Marko, Kafadar Davud i Nuhić Eman s mentorom, profesorom Senadom Zelentrovićem.
🥈 2. mjesto praktičan rad: PRINCIP RADA HIDRAULIČNE KOČNICE - Učenici IIb razreda: Čolić Meris, Krvavac Adnan, Kuko Omar s mentorom, profesorom Senadom Zelentrovićem.
🥉 3. mjesto praktičan rad: PRINCIP RADA PUMPE VISOKOG PRITISKA - Učenici IIa razreda: Mutilović Bakir, Šendro Denis i Čomor Enis s mentorom, profesorom Krhan Amelom.
Čestitamo našim učenicima i profesorima na izuzetnom uspjehu! Bravo! 👏🏻