festival
Ove godine Festival rada srednjih tehničkih i stručnih škola u Tuzli je okupio učenike iz preko 50 stručnih zanimanja. Posjetioci su imali priliku vidjeti izložbe radova, fotografija i revije amaterskih filmova.
U takmičarskom dijelu učenici JU Srednje mašinsko-saobraćajne škole postigli su zavidne rezultate i još jednom pokazali zavidan nivo svojih znanja i vještina.
U kategoriji Vozač motornih vozila Turajlić Muhamed je osvojio prvo mjesto pod mentorstvom profesora Edina Hasića.
U kategoriji Mašinski tehničar programer na CNC mašinama Rustić Said osvojio je drugo mjesto pod mentorstvom profesora Ahmeta Junuzovića.
U kategoriji Mašinski tehničar za kompjutersko projektovanje Fako Faris je osvojio šesto mjesto pod mentorstvom profesora Idrizović Rusmina.
Čestitamo našim učenicima i profesorima i želimo im mnogo uspjeha u budućem radu! 👏🏻