Dobrodošli u JU Srednju mašinsko-saobraćajnu školu!

JU Srednja mašinsko – saobraćajna škola  obrazuje kadrove mašinske i saobraćajne struke.
U okviru struke učenici i polaznici  obrazuju se za specifična zanimanja  III, IV i V stepena obrazovanja.
Nastavni planovi i programi usklađeni su sa potrebama tržišta.

s6

17. novembra  se svake godine proslavlja Međunarodni dan srednjoškolaca. Ovaj dan se obilježava u znak sjećanja na studentske proteste koji su održani u Pragu 17.11.1939. godine. Jan Opletal, student, je ubijen u tim demonstracijama i njegova sahrana na koju je došlo više hiljada studenata je pretvorena na kraju u antifašističku demonstraciju. Nacisti su nakon te demonstracije preuzeli drastične mjere. Svi češki fakulteti i visokoškolske ustanove su zatvorene, više od 1200 studenata je odvedeno u koncetracione logore, a 17. novembra je ubijeno devet studenata i profesora.

Vijeće učenika je i ove godine obilježilo Međunarodni dan srednjoškolaca. Između pojedinih odjeljenja su odigrane odbojkaške utakmice, a organizovane su i različite zanimljive igre u kojima je učestvovala većina učenika iz naše škole. Učenici su imali priliku da napišu poruke prikladnog sadržaja ili se potpišu na za to postavljenim panoima.

Uz muziku, mnogo zabave i smijeha učenici su proslavili svoj dan.

Bili su oslobođeni ispitivanja u bilo kom obliku.

Zahvaljujemo se svim profesorima, pedagogici  i učenicima  koji su pomogli u organizovanju i provođenju navedenih aktivnosti.

SVIM NAŠIM SREDNJOŠKOLCIMA ČESTITAMO NJIHOV DAN!

                                                                                                                                         Vijeće učenika

ss4

s7

s8

s9

s10

slika1

ss1

ss2

ss3

odb2

odb1

odb3

 

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com