rob3

Profesor Mirza Balić, inženjer Elektrotehnike, porijeklom iz Mostara je našoj školi donirao 2 robota, kao i dodatnu opremu. Profesor Balić, koji živi u Atlanti, Georgiji, nam je donirao:
- robotsku opremu,
- Makeblock Ultimate robot kit ×2,
- Gamer kit ×10
- Electronic parts pack ×2,
- Makeblock set

Profesor Balić kaže:
"Želja mi je da naši đaci imaju mogućnost da rade i prate trend STEM edukacije. Želim da pomažem mom rodnom gradu Mostaru i njegovim građanima. Volio bih da u nedostatku inicijative lokalnih vlasti pomognem koliko mogu i da naša djeca imaju pristup savremenim sredstvima za učenje".

Ovim putem se zahvaljujemo profesoru Baliću na nesebičnoj donaciji koja će uveliko obogatiti rad u našoj školi.

rob2

rob4