JU Srednja mašinsko- saobraćajna škola drugu godinu zaredom sudjeluje u projektu Super škola. Ovaj projekt se odvija pod vodstvom i organizacijom Regional Youth Cooperation Office (RYCO). Učešće u ovom projektu uzele su škole iz šest balkanskih zemalja.
beo1

Partner naše škole je Ugostiteljsko- turistička škola sa domom učenika iz Vrnjačke Banje, Republika Srbija.
Cilj projekta je razmjena i saradnja učenika spomenute dvije škole kojom ćemo poboljšati turističku ponudu gradova, uspostaviti saradnju između Mostara i Vrnjačke Banje, svakako dva značajna turistička grada na prostoru Balkana. Projektni tim naše škole posjetio je Vrnjačku Banju dogovorio i uradio zajednički projekt s profesorima iz Vrnjačke Banje. Ovim putem zahvaljujemo na gostoprimstvu domaćinima iz Banje i nadamo se uspješnom nastavku saradnje.
beo2