Dobrodošli u JU Srednju mašinsko-saobraćajnu školu!

JU Srednja mašinsko – saobraćajna škola  obrazuje kadrove mašinske i saobraćajne struke.
U okviru struke učenici i polaznici  obrazuju se za specifična zanimanja  III, IV i V stepena obrazovanja.
Nastavni planovi i programi usklađeni su sa potrebama tržišta.

Regionalno takmičenje iz nastavnog predmeta islamske vjeronauke za učenike osmih i devetih razreda osnovnih te prvih razreda srednjih škola održano je 23. 04. 2022. godine.
Takmičenje je održano u organizaciji Pedagoškog zavoda Mostar i Muftijstva mostarskog. Učestovovalo je 49 učenika osmih i devetih razreda osnovnih i prvih razreda srednjih škola iz Čapljine, Stoca, Mostara, Jablanice, Konjica i Prozora. Naša učenica Kurtović Ajla osvojila je drugo mjesto. 
vj1
Najuspješniji takmičari predstavljali  su Muftijstvo mostarsko na IX državnom takmičenju koje organizuje Uprava za obrazovanje i nauku Rijaseta Islamske zajednice u BiH, a koje je održano 28. maja 2022. godine u Medresi Osman-ef. Redžović u Velikom Čajnom kod Visokog.
Devet učenika i učenica muftijstva mostarskog uzeli su učešće na ovogodišnjem državnom takmičenju a među njima i učenica Kurtović Ajla koja je predstavljala našu školu. 
Čestitamo našoj Ajli i želimo joj puno uspjeha u daljem radu i obrazovanju.
vj3
 
vj2
 

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com