drm5

U organizaciji mladih iz Crvenog krsta grada Mostara obilježen je Dan rozih majica, poznatiji kao „Pink Shirt Day“, koji inače predstavlja Dan borbe protiv vršnjačkog nasilja. Obilježava se svake godine posljednje srijede u februaru.

Članice Vijeća učenika naše škole Asija Fako,  Ilhana Begluk  i Alić Naida su učestvovale u planiranom programu koji je realizovan kroz različite prezentacije i grupne  aktivnosti.

Ni u jednom obliku nasilje ne treba da ima mjesta u našem društvu i za nasilje ne postoji opravdanje.

VIJEĆE UČENIKA

dan rozih majica1