jahorina1 1

Učenici naše škole Anes Dostović,Ilhana Begluk,Asija Fako i Admir Ćehić te profesorica Lamia Spahić i pedagogica Alma Drljević imali su priliku prisustvovati trodnevnoj Ljetnoj školi o kompetencijama za demokratsku kulturu.Ljetna skola je organizovana od strane Vijeća Europe i EU u saradnji sa organizacijom „Step by step“,odrzanoj na Jahorini u hotelu „Termag“.Imali su priliku da se upoznaju i druze sa svojim vrsnjacima sirom Bosne i Hercegovina.

Na raionicama su razgovarali na temu „Traenje vrijednosti“ te razmjenili misljenja,kritike i iskustva o obrazovanju u nasoj drzavi.Ovaj trodnevni dogadjaj je obiljezila prezentacija grupa ucenika o svemu onome sto su naucili za vrijeme tih radonica,te medjusobni dijalog izmedju ucenika i profesora u nadi pronalaska rijesenja vezano za te probleme.Zahvaljujemo Vijecu Evrope i EU i ostalim učesnicima na ukazanoj prilici i lijepom iskustvu.

jahorina1 5