Zanimanja i znanja koja stiču učenici/polaznici odgovaraju potrebama savremenog društva.
Škola raspolaže sa stručno osposobljenim kadrom koji se permanentno usavršava.
Opremljena je savremenom opremom iz oblasti računarske tehnike i grafike i radionicama za izvođenje praktične nastave.
U adekvatno opremljenim učionicama i radionicama, uz izrazito visok stepen komunikacije svih nivoa unutar škole, nastava se izvodi kroz primjenu savremenih metoda usvajanja nastavnih sadržaja.
Školaka biblioteka  raspolaže značajnim knjižnim fondom, učilima i internet konekcijom.
Škola organizuje vannastavne aktivnosti iz oblasti prirodnih, društvenih i tehničkih nauka, te sportskih sekcija i manifestacija na nivou škole i grada.
Stalnim poboljšanjima škola teži dostizanju vodeće pozicije u obrazovanju stručnih i tehničkih kadrova koji bi upotpunosti zadovoljili potrebe privrede i zahtjeve savremenog društva.

Škola teži postizanju sljedećih ciljeva:

1. Podizanju nivoa obrazovanja i usavršavanja koji će se manifestovati boljim uspjehom  učenika u učenju i vladanju za 5%.

2. Opremanju učionica i kabineta  radi poboljšanja  nastavnog procesa za 5% u odnosu na prošlu školsku godinu.

3. Pripremanju projekta za dokvlifikaciju i prekvalifikaciju, programa osposobljavanja i usavršavanja te programa kurseva   do kraja školske godine.

4. Dodatnom osposobljavanju stručnog kadra za korištenje savremenih nastavnih sredstava i opreme.

5. Recertifikaciji sistema upravljanja u skladu sa standardom ISO 9001:2008 do kraja godine.

Compatibility

Joomla! 3.x fully support

JSN Boot is now natively compatible with Joomla! 3.x.

The installation package is compatible with Joomla CMS.

Free Joomla! Ebook

Free Joomla ebook | Joomla 3.0 Made Easy