JSN ImageShow

Dobrodošli u JU Srednju mašinsko-saobraćajnu školu!

JU Srednja mašinsko – saobraćajna škola  obrazuje kadrove mašinske i saobraćajne struke.
U okviru struke učenici i polaznici  obrazuju se za specifična zanimanja  III, IV i V stepena obrazovanja.
Nastavni planovi i programi usklađeni su sa potrebama tržišta.

20140914 120641 MediumPrvi susret s Turskom bio je grad Edirne koji nas je oduševio svojom ljepotom veličanstvenom Selimija džamijom.Par sati provedenih u ovom gradu i nastavljamo put prema Istanbulu.Dolazak u Istanbul i sve što smo u njemu vidjeli i posjetili pokazalo se vrijedno našeg dugog putovanja. Nedostaje riječi da se opiše ljepota grada na dva kontinenta.Top kapi, Plava džamija, Hipodrom, Aya Sofija, krstarenje Bosforom... samo su djelić onoga što se može vidjeti u Istanbulu.

 

Ukusna hrana, mirisi, zvukovi, mnoštvo ljudi je nešto što vas očara.Dva dana, koliko smo ostali u ovom gradu, bila su prekratka da obiđemo sva značajnija mjesta, ali dovoljna da u nama probude želju da ponovo dođemo u Istanbul.Dalje nastavljamo put i pravimo kratak odmor u Bursi, prekrasnom starom gradu sa prepoznatljivom Ullu džamijom.U večernjim satima četvrtog dana stižemo u Sarimsakli (Ayvalik) koji je bio rezervisan za odmor, kupanje, igru, zabavu i druženje.Brzo su prošla i ta tri dana, naš put se nastavlja prema Galipolju, Troji. Nešto sasvim drugačije od onoga što smo vidjeli do sada, ali takođe lijepo i nezaboravno.Napuštanjem Troje nastavlja se naš put prema Mostaru u koji stižemo osmi dan u večernjim satima.Bili smo umorni, ali nam je bilo žao što se završila naša ekskurzija, osam prelijepih i nezaboravnih dana. Neki od nas su prije odlaska bili u dilemi da li ići ili ne, ali nakon povratka sa ekskurzije ta dilema je nestala. Bilo bi zaist velika šteta propustiti ovakvo jedno putovanje i zajedničko druženje.

Slike sa ekskurzije pogledajte u GALERIJI SLIKA.

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com