ibro2Učenik naše škole Ibro Basarić iz Višića kod Čapljine u subotu 27.04.2013. godine je u Mostaru na Španskom trgu oborio svjetski rekord u vožnji bicikla na zadnjem točku na udaljenosti od 100 metara.

Dionicu od 100 metara Ibro je prešao za 12:674 sekundi, dok je stari rekord bio 14 sekundi.

Mjerna ekipa koja je bila zadužena za ispravnost i regularnost ovog mjerenja je Street race club Sarajevo Timing Team i 402.ba Team.

Veliki broj zainteresiranih prisustvovao je obaranju rekorda koji su podrškom Basariću poslali u svijet pozitivnu poruku iz Mostara.

Svaka čast Ibro!

ibro3