5 1
U organizaciji Pedagoškog zavoda Mostar, u subotu, 28. novembra 2015.  godine,  u Mostaru  je održano Kantonalno takmičenje iz bosanskog jezika i književnosti za učenike srednjih škola. Da tehničari itekako poznaju lingvistiku, ali i književnost, pokazuje zlata vrijedna vijest:

EKIPA MAŠINSKO-SAOBRAĆAJNE ŠKOLE OSVOJILA JE PRVO MJESTO!
Ističemo da su ponosni profesori , Adnan Žetica i Jasmin Hodžić, također po srednjoj stručnoj spremi tehničari, a naši zlatni učenici koji su ove godine dostojno predstavili našu školu su: Muamer Žuštra (III1m), Adna Pekušić (III2) i Šejma Bužo (I1m).

Da ovaj uspjeh nije slučajan najbolje pokazuje i prisjećanje kako je upravo dio ovog istog tima prošle godine također ostvario zavidan uspjeh - prošle godine bili smo treći  - pa se može govoriti o svojevrsnom kontinuitetu uspjeha, i svakako, o zavidnom napretku, čemu se razlozi mogu naći u dobro osmišljenoj dodatnoj nastavi.
Drugoplasirani su bili učenici Srednje škole Stolac, a trećeplasirani učenici Srednje škole Jablanica.
U ime Pedagoškog zavoda  učenicima su se obratili i nagrade uručili  mr. sc. Nusret Omerika, i dr. Enisa Gološ.
Nagrade svim učesnicima osigurao je Institut za jezik Univerziteta  u Sarajevu.
U ime kolektiva Mašinsko-saobraćajne škole svim učenicima i ponosnim profesorima upućujemo iskrene čestitke!
sli1
sli3