Dobrodošli u JU Srednju mašinsko-saobraćajnu školu!

JU Srednja mašinsko – saobraćajna škola  obrazuje kadrove mašinske i saobraćajne struke.
U okviru struke učenici i polaznici  obrazuju se za specifična zanimanja  III, IV i V stepena obrazovanja.
Nastavni planovi i programi usklađeni su sa potrebama tržišta.

DSC05399

Učenici naše škole su u petak, 09.06.2023. godine, u pratnji  profesorice Amre Sirko, učestvovali u završnom događaju projekta "Školska i vršnjačka medijacija u Mostaru 2022/2023. godine", koji  se održao u  Sportsko-rekreativnom centru "Fida" u Blagaju.  U ovom događaju su učestvovali učenici i nastavnici  devet osnovnih i pet srednjih škola s područja Mostara.

U zvaničnom dijelu događaja, naši učenici su predstavili aktivnosti koje smo provodili iz oblasti medijacije u školi, vježbali su igru uloga sa školskim medijatorima te su odigrali kviz znanja o medijaciji.  Našoj školi je uručena zahvalnica za učešće u projektu.

Također sljedećim učenicima naše škole su dodijeljeni prigodni certifikati: Fako Asija, Begluk Ilhana, Selimić Šejla, Demirović Mili, Barbarez Nino, Kupusija Nedim, Peco Hasan, Marić Miralem, Zečević Benjamin, Bećić Ernesa, Jazvin Larisa i Jugo Harun.

Ostatak dana učenici su proveli u sportsko-rekreativnim aktivnostima i druženju sa učesnicima iz drugih škola.

 Radujemo se i svim  narednim aktivnostima iz medijacije.

DSC05214

DSC05190

DSC05382

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com