4

Ovogodišnja maturalna ekskurzija  realizovana je odlaskom završnih i trećih razreda u Tursku.

Aranžman je obuhvatao osmodnevni boravak u Turskoj, od 16.09.2022. do 23.09.2022. godine.

Ukupan broj učenika koji su išli na ekskurziju je 37, a u pratnji profesora Junuzović Ahmeta, Džeko Elvedin i Spahić Lamia. Našoj školi se pridružila i Gimnazija iz Stoca sa 11 učenika u pratnji profesorice Jasminke Pitić.

Prvi dan prošao je u vožnji prema Turskoj, a drugi dan u jutarnjim satima stigli smo u Edirne. Poslije obilska grada krenuli smo dalje prema Istanbulu. Dva dana smo obilazi Istanbul i njegove znamenitosti: Mini Turski park  zvan Miniaturk, krstarenje Bosforom, Hipodrom (Egipatski obelisk, Zmijski i zidani obelisk), džamija Sultan Ahmet, Saraj dvorcu i Top Kapi.

Četvrti dan krenuli smo prema Bursi gdje je napravljena pauza za obilazak grada. U poslijepodnevnim satima krenuli smo prema Ayvalik – Sarimsakli gdje smo bili smješteni naredna tri dana. Uživali smo u preljepim plažama Sarimsakija,a drugu noć smo proveli u diskoteci. U povratku smo obišli Cannakale što je bio i posljednji dan naše ekskurzije.

3

5