mirovno 4

U saradnji sa Ministarstvom obrazovanja, nauke, kulture i sporta HNK-a JU Srednja mašinsko-saobraćajna škola realizovala je projekat mirovnog obrazovanja za učenike IV2 odjeljenja.

Cilj programa je da kod učenika unaprijede stavovi, znanja i vještine za izgradnju mira i promociju mirovnog aktivizna u Bosni i Hercegovini. Program će doprinjeti razvoju kritičkog mišljenja, unaprijeđenju socijalnih vještina, upoznavanju drugih i drugačijih, razvijanje empatije kod učenika. Program se relizuje kroz četiri iskustvene radionicena temu:

• Komunikacija, stereotipi i predrasude
  • Transformacija konflikta
  • Identitet za pomirenje
  • Uloga religije u izgradnji mira

Jedna od aktivnosti Projekta je posjeta vjerskim objektima našeg grada.

Vjerski objekti koje smo posjetili:

Ćose Jahija džamija na Musali

Pravoslavna crkva Svete Trojice Mostar