stopnasilju 2

U organizaciji Youth power održana je akcija „Isključimo nasilje nad ženama“. Ova ulična akcija je održana na Španskom trgu a činili su je mladi ljudi među kojima su bili i učenici naše škole. Zadatak im je bio podjela informativnih letaka o problemu nasilja nad ženama s ciljem osvješćivanja o sprečavanju nasilja, kao i borbi za zaštitu ljudskih prava.

Doprinos ovoj akciji dali su učenici odjeljenja II1 i IV1m u prisustvu profesora Adnana Žetice, Mirele Karadža, Emine Maksumić i pedagogice Alme Drljević.

stopnasilju 5

stopnasilju 1