Dobrodošli u JU Srednju mašinsko-saobraćajnu školu!

JU Srednja mašinsko – saobraćajna škola  obrazuje kadrove mašinske i saobraćajne struke.
U okviru struke učenici i polaznici  obrazuju se za specifična zanimanja  III, IV i V stepena obrazovanja.
Nastavni planovi i programi usklađeni su sa potrebama tržišta.

engleski2

Na prvom kantonalnom takmičenju iz engleskog jezika održanog 21.4.2019. godine naš učenik Nezirić Amer je osvojio prvo mjesto. Takmičenje je organizovano od strane pedagoškog zavoda Mostar u saradnji sa Internacionalnim univerzitetom Sarajevo (IUS).

Takmičenju za tehničke škole su prisustvovali učenici iz 16 škola sa područja Mostara, Stoca, Konjica i Jablanice. Takođe naš učenik Šantić Almir je osvojio šesto mjesto, a Brekalo Faruk deseto mjesto. Ovim putem upućujemo iskrene čestitke Ameru na osvojenom prvom mjestu, kao i Almiru u Faruku na zapaženim rezultatima.

engleski 1

Go to top