Dobrodošli u JU Srednju mašinsko-saobraćajnu školu!

JU Srednja mašinsko – saobraćajna škola  obrazuje kadrove mašinske i saobraćajne struke.
U okviru struke učenici i polaznici  obrazuju se za specifična zanimanja  III, IV i V stepena obrazovanja.
Nastavni planovi i programi usklađeni su sa potrebama tržišta.

turskiTakmicenje 3

Institut Yunus Emre Mostar (Mostar YEE) i Pedagoški zavod HNK zajednički su organizovali 5. po redu takmičenje iz turskog jezika u Mostaru. Na takmičenju održanom 26. marta 2019. godine u prostorijama Instituta Yunus Emre

Mostar učestvovali su učenici osnovnih i srednjih škola sa područja HNK koji su odabrali turski kao drugi strani jezik u okviru projekta “Moj izbor je turski”.

Na takmičenju, na kojem je učestvovalo 70 učenika, ocjenjivane su vještine čitanja, slušanja, pisanja i govora. Učenicima svih razreda koji su osvojili prvo mjesto uručen je poklon bon u vrijednosti od 75,00 KM, učenicima koji su osvojili drugo mjesto uručen je poklon bon u vrijednosti od 50,00 KM, dok je učenicima koji su osvojili treće mjesto uručen bon u vrijednosti od 35,00 KM.  U kategoriji trećih razreda srednjih škola naša učenica Hidajeta Gosto osvojila je treće mjesto. Još jednom čestitamo Hidajeti na postignutom uspjehu.

turskiTakmicenje 1

turskiTakmicenje 2

Go to top