inicijativa 4

U petak, 14.12.2018. godine, Vijeće učenika naše škole je učestvovalo u projektu „Inicijativa mladih za pomirenje ka održivom miru“. Radionica je bila interaktivnog tipa gdje su se učenici bavili analizom svih religija u svijetu s akcentom na religije zastupljene u BiH.

Cilj radionice je bio pokazati da sve religije imaju nešto zajedničko, a to je propagiranje mira, suživota i ljubavi. Mladi trebaju da budu nosioci promjena u svijetu, te da svojim aktivnostima svijet učine boljim. Radionicu je vodila Ajla Mahmutović, a prisustvovali su koordinator VU prof. Mirela Pašić i pedagogica škole Alma Drljević.

Vijeće učenika

inicijativa 1