stereotipi1 3

Na jednom od sastanaka članovi Vijeća učenika su pogledali prezentaciju na temu STEREOTIPI I PREDRASUDE. Prezentaciju je pripremila učenica Hujdur Amina. Cilj prezentacije je bio razjašnjavanje fenomena STEREOTIP I PREDRASUDA koji se

često koriste u negativnom kontekstu kako bi se opravdale određene diskriminisane radnje i ponašanja. Niko se ne rađa sa predrasudama, one se uče pa ih se tako možemo i osloboditi. Tema je bila jako zanimljiva gdje je nakon prezentacije vođena diskusija. Planirano je da se na časovima odjeljenskih zajednica prikaže ova prezentacija kako bi učenici shvatili koliko je važno formirati svoje mišljenje i stav o nečemu.

stereotipi1 1
stereotipi1 2