Dobrodošli u JU Srednju mašinsko-saobraćajnu školu!

JU Srednja mašinsko – saobraćajna škola  obrazuje kadrove mašinske i saobraćajne struke.
U okviru struke učenici i polaznici  obrazuju se za specifična zanimanja  III, IV i V stepena obrazovanja.
Nastavni planovi i programi usklađeni su sa potrebama tržišta.

smrtovnicaHasic

Stara poslovica kaže: Smrt je čovjeku bliža od kragne za vratom. Uvijek zaboravimo na mudrosti koje su sadržane u ovakvim izrekama dok se ne desi dogođaj koji nas blago rečeno sve iznenadi. Jučer je profesor Hasić djelio s nama zbornicu, rastali smo se osmijehom i optimizmom i zbog toga nas je vijest o preseljenju, i zatekla, i iznenadila, i duboko pogodila, i dirnula smrt našeg prijatelja, i radnog kolege. Zasigurno će mnogi osjećati prazninu njegovim odlaskom, danas prazninom mjerimo veličinu, pokornost saburom, nadu životom.  Molimo Allaha d.š. da mu oprosti i smiluje se, a porodici podari sabur u ovom teškom trenutku.

Go to top