jajce1 4

Svjetski dan nastavnika obilježava se petog dana mjeseca oktobra. To je prilika da se pokaže kako je rad nastavnika prepoznat kao jedan od najvažnijih za ukupan razvoj društva. Cilj Svjetskog dana nastavnika je mobilizirati podršku za nastavnike kako bi se osiguralo da će i budućnosti

ispunjavati potrebe novih generacija te podići obrazovanje na razinu društvene važnosti i izvući nastavnike iz poluanonimnosti i dati im društvenu važnost koju zaslužuju. Prilika je to i za isticanje važnosti rada nastavnika i njihov utjecaj na razvoj društva u cjelini, te da se naglasi važnost profesije, ali i samog obrazovanja čiji su nositelji, stoga se taj dan obilježava u više od 100 zemalja svijeta, pa tako i u Bosni i Hercegovini. Profesori JU Srednje mašinsko- saobraćajne škole Mostar obilježili su Dan nastavnika zajedničkim izletom u kraljevski grad Jajce.

jajce1 3

jajce 7