spark1 9

U četvrtak 24.05.2018. godine učenici odjeljenja II1 su zajedno sa profesorima Adnanom Omerika i Anidom Maksumić Neziri posjetili SPARK Poslovni park, gdje su mogli vidjeti rad ovog centra. Posjeta je bila jako zanimljiva zbog mogućnosti koje nudi ovaj poslovni centar. U sklopu posjete učenici su imali priliku vidjeti radionicu robotike, kao i firme koje djeluju u sklopu navedenog poslovnog centra.

Za učenike je priređena prezentacija firme Vret koja je razvila softver za virtualnu stvarnost koji se koristi u psihologiji i firme Sync koja razvija rješenja za pametne kuće. U sklopu radionice robotike upoznali su se sa radom dronova i robota.

Posjeta je bila uspješna, te se ovim putem još jednom zahvaljujemo SPARK poslovnom parku i ljubaznoj Kristini Visković.

spark1 3

spark1 5