Dobrodošli u JU Srednju mašinsko-saobraćajnu školu!

JU Srednja mašinsko – saobraćajna škola  obrazuje kadrove mašinske i saobraćajne struke.
U okviru struke učenici i polaznici  obrazuju se za specifična zanimanja  III, IV i V stepena obrazovanja.
Nastavni planovi i programi usklađeni su sa potrebama tržišta.

17. novembra se svake godine proslavlja Međunarodni dan srednjškolaca. Ovaj dan se obilježava u znak sjećanja na studentske proteste koji su održani u Pragu 17.11.1939. godine. Jan Opletal student, je ubijen u tim demonstracijama i njegova sahrana na koju je došlo više hiljada studenata je pretvorena na kraju u antifašističku demonstraciju. Nacisti su nakon te demonstracije preuzeli drastične mjere. Svi češki fakulteti i visokoškolske ustanove su zatvorene,

uenici

više od 1200 studenata je odvedeno u koncetracione logore, a 17. novembra je ubijeno devet studenata i profesora.
Svim našim srednjoškolcima čestitamo njihov dan!

Vijeće učenika

 ucenici

Go to top