Dobrodošli u JU Srednju mašinsko-saobraćajnu školu!

JU Srednja mašinsko – saobraćajna škola  obrazuje kadrove mašinske i saobraćajne struke.
U okviru struke učenici i polaznici  obrazuju se za specifična zanimanja  III, IV i V stepena obrazovanja.
Nastavni planovi i programi usklađeni su sa potrebama tržišta.

beko4

"Beko S.ketch Street Basketball - Tour 2016" održava se Sarajevu, Banja Luci i Mostaru. Ove godine takmičenje je drugi put održano u Mostaru. Na takmičenje se prijavilo 20% više škola (ekipa) nego prošle godine. Na takmičenje je ekipu prijavila i Srednja mašinsko-saobraćajna škola u konkurenciji do drugog razreda. Turnir je trajao od 01.10 do 05.10.2016 godine. U konkurenciji u kojoj su se takmičili naši učenici učestvovalo je 15 ekipa.

Igralo se u grupama po sistemu "round robin". Svaka ekipa je odigrala najmanje dva meča. Mečevi u grupama su se igrali do 10 poena ili 10 minuta. Od petnaest ekipa koje su učestvovale na turniru u konkurenciji do drugog razreda ekipa naše škole je zauzela treće mjesto i kao nagradu školi osvojila bluetooth zvučnik. Ekipu"Beko S.ketch Street Basketball - Tour 2016" su sačinjavalil: Orahovac Adnan (kapiten), Mustafić Anel, Turajlić Endžel i Almir Šantić. Čestitamo ekipi na postignutom uspjehu i želimo da nastave ostvarivati dobre rezultate na svim poljima života i rada.Takođe se zahvaljujemo njihovim profesorima i rukovodstvu škole koje je omogućilo učenicima učešće na turniru.

Turnir je realizovan u saradnji sa Sportskim savezom grada Mostara.
Projekat podržali: Beko, Argeta, Konzum, Sky Cola, i Apolo Škoda.

beko1

beko2

beko3

Go to top