Na Festivalu rada srednjih tehničkih i stručnih škola Bosne i Hercegovine učestvovala je i naša škola. Ove se godine Osmi festival rada održao 07.05.2016. godine u Živinicama. Ukupan je učestvovalo 78 škola iz cijele Bosne i Hercegovine, s ukupno 1228 učenika.
JU Srednju mašinsko-saobraćajnu školu predstavljalo je deset učenika iz više zanimanja i osvojili su slijedeća mjesta:

1.Vozač motornih vozila -PRVI -ZOLJ AMER
2. Tehničar za Mehatroniku -TREĆI - KARAVDIĆ ALMIN
3. Programer na CNC mašinama -PRVI - BRAĆIĆ LUKA
4. Instalater centralnog grijanja -TREĆI - GAGULA KENAN
5. Izložba radova - PRVI

Vrijedi istaći i odličan uspjeh Muamera Žuštre koji se takmičio sa starijim razredima i osvojio izvanredno 4. mjesto i Goste Ejuba 5.mjesto.
SVI NAŠI UČENICI SU POKAZALI ZAVIDAN NIVO ZNANJA I VJEŠTINA.
U ime kolektiva Mašinsko-saobraćajne škole svim učenicima i ponosnim profesorima upućujemo iskrene čestitke!