ADI ZUKIĆ

1. Za početak možeš li nam reći par riječi o sebi ?
.-Zovem se Adi Zukić. Završio sam Osnovnu školu: ''Suljo Čilić'' u Jablanici, odakle i dolazim. Sada pohađam četvrti razred Srednje mašinske škole i odličan sam učenik.

2. Zašto baš Srednja mašinsko-saobraćajna škola ?
- Znanje koje nudi ova škola u datom domenu je sveobuhvatno. Naime zainteresovanost prema ovom pozivu je preovladavala. Dosta ranije sam znao da je ova oblast za mene i da se želim baviti u budućnosti time. Pri završetku osnovne škole odlučio sam se za istu, i nisam se pokajao.

3. Po čemu ćeš pamtiti svoje srednjoškolsko obrazovanje ?
- Teško je u par rečenica napisati po čemu ću pamtiti svoje srednjoškolsko obrazovanje, jer je za četiri godine najljepšeg životnog doba potrebna cijela knjiga. Prvenstveno ću pamtiti po kvalitetnom obrazovanju, znanju koji profesori nesebično dijele. Pamtit cu po, ne samo onim lekcijama po nastavnom planu i programu, već po životnim lekcijama koje sam naučio. Ne mogu, a da ne spomenem svoju raju sa kojom sam dijelio klupu,učionicu. Mnoštvo stvari je po kojima ću pamtiti ove četiri godine, ali sam spomenuo najbitnije.

4. Ako ima nešto što bi ti volio promijeniti u ovoj školi, šta je to ?
- Sasvim sam zadovoljan svim, tako da nema ništa šta bih volio promijeniti.

5. Po tvom mišljenju, kakvi su profesori ?
 - Profesionalni kadar moje škole je izuzetan u svakom segmentu. Prije svega, zahvaljujem se svim profesorima koji su pokazali roditeljsku stranu i koji su podijelili svoja iskustva i znanja sa učenicima. Hvala mojoj razrednici, Mireli Karadži, koja se mnogo zalagala za moje odjeljenje, a samim tim i za mene. Hvala za svaki savjet, kao i za primjedbu.

6. Tvoji planovi za budućnost su... ?
- Moji planovi za budućnost su da nastavim izgrađivati svoju ličnost i kao najvažnije da nastavim školovanje. Planiram upisati Mašinski fakultet u Mostaru.

7. Reci nam nešto za kraj ovog kratkog intervjua ?
-Škola ima za cilj da nas nauči mnogo teže lekcije od predmetnih, a to je kako postati čovjek koji ima svoje mišljenje, i kako realno i logično razmišljati. Još jednom,hvala svim profesorima na ukazanom razumijevanju i znanju koje su nam prenijeli, i mojim prijateljima zbog kojih cu srednju školu uvijek pamtiti.